تبلیغات
موتورسنگین

javahermarket

 
آخرین مطالب
Last Posts
برچسب های مطالب
Post Tags
موضوعات
Category
صفحات وبلاگ
Pages
دیگر
Other

javahermarket

آمار وبلاگ
StatTat
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
نظرسنجی
Poll
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
نظرات
زندگینامه والنتیون روسی
تاریخ ارسال : چهارشنبه 20 دی 1391 - 12:00 ق.ظ  ,  نویسنده : 

● دکتر والنتینو ـ مرد هزار چهره
والنتینو روسی در ۱۶ فوریه ۱۹۷۹ در اربینوی ایتالیا به دنیا آمد و در شهر تاوولیا بزرگ شد. با تشویق های پدرش "گرازایانو روسی" که خود از موتور سواران اسبق مسابقات جهانی بود راهش را در عالم موتور سیکلت پیدا کرد. اولین بار در ۲ سالگی سوار موتور شد. با اصرار مادرش "استفانیا" و به خاطر حفظ سلامت خود او، پدرش برای او یک گوکارت به جای موتور سیکلت گرفت. با ابراز علاقه هر چه بیشتر وی، خانواده نیز شرایط لازم را برای بروز زمینه های استعداد فرزند خویش هموار می کرد. "گرازیانو" موتور ۶۰ سی سی او را که آن موقع ۵ ساله شده بود با یک موتور کارت مسابقه ملی ۱۰۰ سی سی عوض کرد.
اگر چه والنتینو به چیزهایی همچون گیتار و بازی فوتبال علاقه داشت ولی روز به روز میلش را به درس و مدرسه از دست می داد. در سال ۱۹۹۰ قهرمان کارت منطقه ای شد. با افزایش سن و استعداد وی ، نیاز به کلاس های بالاترموتور برای پیشرفت هر چه بیشتر احساس می شد. در سال ۱۹۹۳ یک "کاگیومیتوی ۱۲۵ سی سی" خرید.
● ورود به رقابت های جهانی
در سال ۱۹۹۴ تیم آپریلیا از طریق "سندرونی" استعداد والنتینو را مورد توجه قرار داد. با میدان یافت از سوی این تیم، توانست جایگاه خود را بیش از پیش بهبود بخشد و در همان سال برای اولین بار با این تیم در مسابقات قهرمانی ایتالیا ظاهر شد و به دنبال آن صحنه رقابت های سال ۱۹۹۵ را در اروپا و ایتالیا تجربه کرد. قهرمانی والنتینو از همین تاریخ در کارنامه کاری او نمایان شدند. پس از آپریلیا، هوندا و پس از آن یاماها را بعنوان آشیانه برگزید و با هر دو آنها به موفقیت های چشمگیری دست یافت.
● القاب
اسامی و القاب زیادی در دوران کاری وی به والنتینو نسبت داده شده که اولین نمونه قابل ذکر و برجسته آن روسی فومی ( Rossi Fumi ) است. چنانچه خود روسی درباره آن می گوید این عبارت به احترام و پاس داشت "نوری فومی آبه" به وی نسبت داده شده است. نام دیگر وی والنتینیک (Valentinik) بوده که در روزهای کارش در کلاس ۲۵۰ سی سی به وی اطلاق شد. این اسم برگرفته از "دونالد داک" فوق ستاره ایتالیایی (Paperinik) است.
دکتر (The Doctor) یکی از لقب های بسیار معروف روسی است که به خاطر برخورد سرد و بی تفاوت او با مخالفانش و نیز به دلیل خونسردی و آرامش در مسابقات فعلی در مقایسه با عملکرد آتشین و متعصبانه در دوران کار در ۱۲۵ سی سی و ۲۵۰ سی سی او را این گونه می خوانند. خود او در یک بیان طنز آلود معتقد است که این لقب به این خاطر است که نام خانوادگی اکثر دکترها در ایتالیا روسی است.
● نشانه ها

ـ متن روی کلاهش به جمعی از دوستانش یعنی قبیله چیهوآهوآ (The Chihuahua Tribe) اشاره می کند وحروف VLF روی لباسش مخفف Viva La Figa یعنی گربه دراز عمر است. او همچنین رنگ مورد علاقه خود یعنی زرد فلورسن را در لباس خود استفاده کرده است. طرح کلاه یمنی وی که در طول دوران کار حرفه ای خود از شمار زیادی از آنها استفاده کرده است همواره با درون مایه خورشید و ماه طراحی شده اند.
● خرافه پرستی
والنتینو یک انسان خرافی است و تشریفات پس از مسابقه وی معرف است. قبل از هر رانندگی جلوی موتور سیکلت خود زانو می زند و در حالیکه سر خود را خم کرده است جا پای موتور را می گیرد. شاید بتوان او را ستایشگر سکوت نامید چوت هیچ کس نمی داند در آ« لحظه در سکوت خود به چه می اندیش و یا چه ورودی برای خود می خواند.
● رو به سوی آینده
او که در حال حاضر در نایس لندن زندگی می کند، در ادامه فعالیت حرفه ای خود قرارداد خود را با یاماها برای فصل ۲۰۰۸ قطعی کرده است. شایعاتی مبنی بر تغییر زمینه فعالیت از عالم دو چرخ به دنیای چهار چرخ ها برای مدتها بر سیر زبانها افتاده است. این زمزمه ها با برخی حاشیه های کاری وی شدت گرفتند. شاید مهمترین عامل محرک شایعات تست اتومبیل فرمولاوان فراری توسط وی بود. این تست که دومین تجربه علمی اتومبیل او تا آن تاریخ بود در یک مسیر خصوصی در فیورانوی ایتالیا برگزار شد که حدود ۳ ثانیه از رکورد یک دور شوماخر کمتر بود. در جای دیگر در ۳۱ ژانویه و در دوم فوریه ۲۰۰۶ در والنسیا منحرف شد. روز دوم از میان ۱۵ راننده توانست عنوان نهم را در ارزیابی سریع ترین دور کسب کند. از رانندگانی همچون مارک وبر، دیوید کولتارد، ژارنو ترولی که خود از رانندگان با تجربه فرمولاوان هستند توانست سریع تر براند. در آخرین روز روسی در بهترین دور خود با اختلاف کمتر از نیم ثانیه پشت سر فرمان شوماخر افتاد. شوماخر تصدیق کرد که روسی استعداد زیادی دارد و اظهار کرد که وی در شرایط فعلی آمادگی پیوستن به فرمولاوان را دارد.
والنتینو روسی که نمی توان او را تنها یک موتور سوار نامید آن طور که نشان داده است نمی تواند هیچ زمینه ورزشی را به حال خود رها کند و گویی باید مزه رشته های دیگر موتوری را نیز بچشد. رالی قهرمانی جهان نیز از این قاعده مستثنی نیست. او که پیش از این علاقه خود را به WRC اعلام کرده بود در ۱۱ اکتبر ۲۰۰۶ با اتومبیل سوبارو WRC وارد رالی نیوزلند شد و در میان ۳۹ شرکت کننده یازدهم شد.
در ۲۶ نوامبر ۲۰۰۶ با یک فورد فوکاس WRC رالی سالانه مونزا را درنوردید. همچنین گفته شده که در رالی ۲۰۰۷ بریتانیای کبیر نیز باید منتظر حضور وی باشیم.
روسی در یک رده بندی با سالانه ۳۰ میلیون دلار در آمد، هفتمین قهرمان پر در آمد جهان محسوب می شود.
▪ نام: والنتینو روسی
▪ ملیت: ایتالیا
▪ اسامی مستعار (القاب): روسی فومی، والنتینیک، دکتر
▪ تیم فعلی: کمل یاماها تیم
▪ قهرمانی جهان: ۷ بار (۱۹۷۷ – ۱۹۹۹ – ۲۰۰۱ – ۲۰۰۲ – ۲۰۰۳ – ۲۰۰۴ – ۲۰۰۵)
▪ استارت مسابقه: ۱۷۴
▪ پیروزی: ۸۴
▪ روی سکو (جزو۳ نفر): ۱۲۷
▪ پل پزیشن: ۴۵
▪ کسب سریعترین دور: ۶۹
▪ مجموع امتیازات: ۳۱۰۶
▪ عملکرد ۲۰۰۶ : مقام دوم با ۲۴۷ امتیاز ۴۶ شماره ای است که همواره در گراند پری های خود با آن ظاهر می شود. انگیزه اولیه استفاده از آن به زبان خود او یک الگوی ژاپنی بوده که سالها پیش او را در یک مسابقه از تلویزیون دیده است. سرعت خارق العاده او در مسابقات بارانی آن روز برای روسی قابل ستایش است. بعدها گفت که این شماره ای است که پدرش در ۳ گراند پری اولی که در آن پیروز شده از آ« استفاده می کرده است.


موضوع : 

javahermarket